Kartka papieru – a tyle możliwości - pozew, pozew o rozwód, pozew rozwodowy, pozew o alimenty, pozew alimentacyjny, pozew o zapłatę, sprzeciw, nakaz zapłaty

Kartka papieru – a tyle możliwości

Często w praktyce zgłaszają się do mnie osoby z bardzo powtarzalnymi problemami. Jedną z takich specyficznych grup spraw są roszczenia z niewłaściwej realizacji umowy, np. remontu mieszkania/domu.
Klient przychodzi, opowiada jakie to miał plany upiększenia swojego ukochanego lokum, jak to selekcjonował wykonawcę, a potem wyszło jak zwykle, czyli słabo.
Tak to bywa kiedy nasze oczekiwania, najczęściej wypowiedziane przez ich twórce docierają do ich wykonawcy przez jego ucho. A ucho jak to ucho, każdy ma inne. Przypominam, że ucho (małżowina) są tak samo niepowtarzalne jak odciski linii papilarnych. Zatem jeśli każdy słyszy inaczej, to jest wielkie ryzyko, że jeden mówi, a drugi słyszy co innego. Dodatkowo sygnalizuję ryzyko, że ekipa remontowa będzie chciała przyspieszyć swoją pracę i wybierze drogę na skróty lub „zmienić na lepszy” projekt zamawiającego.
Dlatego warto spisywać swoje oczekiwania, nie chodzi o jakieś wielkie elaboraty, wielostronicowe umowy, wystarczy dobry szablon, który ułatwi i przyspieszy spisanie wzajemnych oczekiwań, albo czysta kartka, na którą przelejemy założenia współpracy.
Jest to o tyle ważne, że pozwala ocenić kiedy i kto zrealizował umówioną usługę, albo kiedy i kto ma coś zrobić.
Brak takiej umowy, powoduje, że częstokroć każda ze stron czuje się potraktowana przez drugą niesprawiedliwie, a często obie strony mają takie odczucie jednocześnie i wzajemnie. Albo jeszcze gorzej firma remontowa żąda zaliczek, albo dopłat za wcześniej ustalony zakres prac, grożąc zejściem z „budowy”, a kto by chciał zostać z rozgrzebanym remontem, albo szukać fachowca, który skończy prace po innym.
Dlatego zachęcam piszcie czego chcecie od drugiej strony, za jaką cenę, na jakich warunkach, z jakimi terminami płatności, kto co dostarcza, do kiedy prace mają być zakończone, itd. i nie ma co się martwić o charakter pisma, czy wpadki ortograficzne, ważne jest to żeby spać spokojnie.
Poniższy link prowadzi do strony, na której jest szablon umowy o prace remontowe, który można wykorzystać, dodatkowo swoje zapisy dopisać, a zbędne wykreślić.

Kancelarie

 

Kancelaria Prawna
Horoszkiewicz sp. z o.o.

Rozwody

Alimenty

Podział majątku

Władza rodzicielska

tel. 606 514 804

odszkodowanie za opóźniony lub odwołany lot

zachowek - jeśli zostałeś pominięty w spadku sprawdź co Ci się należy

regulowanie stanu prawnego nieruchomości